ГІДРОТЕРАПІЯ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ БЕСПЛІДНОСТІ

 

Хто не любить полежати в гарячій ванні в кінці довгого дня, або викупатися в прохолодному басейні в жаркий день? Загальновизнано, що вода заспокоює тіло і душу. Але не всі розуміють, що існує також широкий спектр цілющого застосування води у вигляді ванн, вологих обгортань, душів. Температура води також грає певну роль в гідротерапії: вода може бути гарячою, нейтральною або холодною, або чергуватися в певних комбінаціях, відомих як контрастне водолікування.

Гідротерапія може використовуватися як безпечне і корисне доповнення до різноманітних видів лікування. Майже будь-яка форма гідротерапії, в більшій чи меншій мірі, може бути застосована для поліпшення репродуктивного здоров'я. Деякі процедури використовують безпосередньо для лікування безпліддя, інші для оздоровлення та поліпшення стану організму в цілому.

ВИДИ ЗАСТОСУВАННЯ ГІДРОТЕРАПІЇ

ВАННИ

Теплі і гарячі ванни викликають потовиділення, один з природних способів детоксикації організму, сприяють релаксації. Але будь-яку воду з температурою вище 37 ° С слід використовувати тільки з 10-15-хвилинними інтервалами, і бажано після консультації з лікарем. Гаряча ванна корисна для людей, які відчувають високий емоційний стрес в зв'язку з безпліддям.
Гаряча ванна в кінці довгого робочого дня, або в період сильного стресу, може служити формою медитації і сприяти повній релаксації тіла, яка є відмінним інструментом для управління стресом. Багаторічна звичка приймати ванни, гарячі і прохолодні, допоможе підтримувати здорову імунну систему.

РЕЦЕПТ АРОМА ВАННИ ДЛЯ ГОРМОНАЛЬНОЇ ТЕРАПІЇ

Ефірні масла в наступній пропорції:
8 крапель герані
5 крапель лаванди
2 краплі іланг-ілангу
3 краплі пачулі
Змішати з ½ чашки морської солі і додати в гарячу ванну.ВАННИ ПРОТИ СТРЕСУ

Дослідження американських медиків, опубліковане в 2010 р. у виданні Biological Research for Nursing, було присвячено впливу гідротерапії на працюючих жінок з високим рівнем стресу. Після проходження курсу гідротерапевтичних процедур (бальнеологічні ванни) у пацієнток було встановлено значне зниження рівня гормону кортизол, який ще називають «гормоном стресу». Дослідники прийшли до висновку, що "Гідротерапія при підвищених навантаженнях впливає на нейроендокринні реакції, які змінюють психофізіологічні процеси".

КОМПРЕСИ

Для компресів можна використовувати простий шматок тканини, змочений у воді або спеціальному розчині. Для поліпшення жіночого репродуктивного здоров'я, компреси наносяться на нижню частину живота. Компреси можна робити на ніч, з частотою не рідше 1 разу на тиждень.

• Гарячі компреси підсилюють кровообіг і розслаблюють м'язи і тканини. Не рекомендується при запаленнях.
• Холодні компреси можуть допомогти зменшити запалення і больові відчуття. Можуть використовуватися як жінками, так і чоловіками.
• Поєднання гарячих і холодних компресів можуть бути застосовані в різних комбінаціях, щоб збільшити циркуляцію крові, стимулювати природну детоксикацію і приплив кисню в області прикладання.

ПАРОВА ВАННА І ВОЛОГА САУНА

Можливість прогріти тіло в парах гарячої води є відмінним інструментом для детоксикації шляхом потовиділення. Застосовуються для виведення токсинів, очищення організму. Не забувайте поповнювати свій водний баланс, пийте побільше холодної води. Також варто через кожні 10-15 хвилин приймати холодний душ, або занурювати голову в холодну воду.

ПРИЄМНІ ДОПОВНЕННЯ – АРОМАТЕРАПІЯ, ТРАВИ, СОЛІ

Ще одною прекрасною властивістю води є можливість додавання трав, ефірних масел і природних солей, що підсилюють ефект від гідротерапії. Трави і масла володіють незамінними цілющими властивостями. Природні солі допомагають забезпечити організм важливими мікроелементами.

Ось тільки кілька ідей:

• Ванна з гарячим чаєм. Заваріть в великому чайнику календулу, овес, пелюстки лаванди і квіти деревію. Додайте в велику каструлю щойно закипілої води. Дайте настоятися 15 хвилин. Процідіть рідину від залишків трав і вилийте рідину в ванну. Налаштуйте температуру води у ванні до комфортної температури.
• Морська ванна. Змішайте 1 стакан морської солі з пелюстками лаванди і парою крапель ефірного масла за вашим вибором, додайте у ванну.
• Компрес з шавлією. Додайте пару крапель ефірного масла шавлії в гарячий компрес, який прикладається на низ живота.

Пробуйте, експериментуйте, насолоджуйтеся, і результати вас приємно здивують!